Malgrat de Mar a El Masnou

Malgrat de Mar je městečko ležící v Katalánsku na pobřeží Costa del Maresme, a to mezi letovisky Santa Susanna a Blanes. Nachází se čtyři metry nad mořem. Převládá zde pobřežní, středomořské klima s příjemnými teplotami téměř po celý rok. Průměrný roční úhrn srážek se pohybuje okolo 650 mm.

Město Malgrat de Mar bylo poprvé osídleno mezi 13. a 14. století – v té době se mu říkalo Vilanova de Palafolls. Jeho obyvatelé brzy vybudovali své domy na kopci (El Castell), který se dnes nachází ve středu města. Malgrat de Mar bylo a je převážně zemědělským městem s významnou námořní obchodní činností a od 19. století je také důležitým průmyslovým centrem. Turistický ruch se zde začal rozvíjet kolem roku 1960 a od té doby je toto místem oblíbeným výletním cílem návštěvníků Španělska.

V Malgrat de Mar jsou k dispozici tři pláže. L 'Astillero leží přímo proti hotelovým komplexům, v parném létě bývá přeplněná. Malgrat central beach se nachází v blízkosti středu města a Tordera Mouth beach je zdejší největší pláží. Najdete tu i nudistickou pláž.

El Masnou je katalánské město, umístěné na pobřeží Costa del Maresme mezi městy Montgat a Premia de Mar. Jihozápadně od něho se nachází Barcelona, druhé největší město Španělska.

Turistické centrum El Masnou se pyšní přítomností budov různých architektonických stylů. Městské muzeum nabízí ke zhlédnutí sbírku archeologických nálezů a katalánské keramiky. V římské obci Cal Ros de les Cabres se nacházela jedna z prvních osad na místě dnešního města. Je zde také soukromé muzeum farmacie a medicíny.

Zemědělství je zaměřeno především na pěstování květin, zejména karafiátů. Z průmyslové výroby převládá textilní průmysl, výroba keramiky, skla a farmaceutických produktů.

V El Masnou žil slavný violoncellista Pau Casals, místním rodákem je dnešní basketbalová hvězda Ricky Rubio nebo také fotbalista Bruno Grau, hrající za Valencia C. F.

V roce 2007 zde žilo téměř 22 000 obyvatel.

©2024 Costa del Maresme Cestování.cz