Logo

Malgrat de Mar je městečko ležící v Katalánsku na pobřeží Costa del Maresme, a to mezi letovisky Santa Susanna a Blanes. Nachází se čtyři metry nad mořem. Převládá zde pobřežní, středomořské klima s příjemnými teplotami téměř po celý rok. Průměrný roční úhrn srážek se pohybuje okolo 650 mm.

Město Malgrat de Mar bylo poprvé osídleno mezi 13. a 14. století – v té době se mu říkalo Vilanova de Palafolls. Jeho obyvatelé brzy vybudovali své domy na kopci (El Castell), který se dnes nachází ve středu města. Malgrat de Mar bylo a je převážně zemědělským městem s významnou námořní obchodní činností a od 19. století je také důležitým průmyslovým centrem. Turistický ruch se zde začal rozvíjet kolem roku 1960 a od té doby je toto místem oblíbeným výletním cílem návštěvníků Španělska.

V Malgrat de Mar jsou k dispozici tři pláže. L 'Astillero leží přímo proti hotelovým komplexům, v parném létě bývá přeplněná. Malgrat central beach se nachází v blízkosti středu města a Tordera Mouth beach je zdejší největší pláží. Najdete tu i nudistickou pláž.